24 Aralık 2016

Uzman Çavuş’un İstifa Sonrası Geri Dönüşü

Uzman Çavuş’un İstifa Sonrası Geri Dönüşü

uzman çavuş istifa sonrası geri dönüş, Uzman çavuşlar istifa ettikten sonra ayrıldıkları mesleklere geri dönmek istemektedirler. Uzman çavuş istifa sonrası geri dönüş olarak arama motorlarında her gün bu konuda yapılan onlarca, yüzlerce araştırma mevcuttur. Arama motorlarından yapılan bu araştırmaların cevabını en doğru şekilde bulabilmeleri için internette yayımlanan onlarca yayımdan bazılarını okumaktadırlar.

Ancak bu konuda doğru bilgiyi bulmak oldukça zordur. Çünkü uzman çavuşluk mesleği işin zorluğu kadar mesleğe geri dönüşteki müracaat ve değerlendirme süreçlerinin de zorluğu ile kafaları meşgul eden ve insanları uğraştıran bir sürece sahiptir. Bu süreci en doğru şekilde analiz ederek paylaşan ve makale haline getirerek yayımlayan, doğru bilgiyi ilgilenenlere ulaştıran çok az internet sitesi bulunmaktadır.Uzman çavuş istifa sonrası geri dönüş işlemlerinde nereye başvurmalı, nasıl bir dilekçe hazırlamalı, geri dönüş başvurusunda tam olarak ne talep etmeli, talebini değerlendirecek makam veya merciinin hangi makam veya mercii olduğu gibi konularda yapılan araştırmalar da uzman çavuş istifa sonrası geri dönüş nasıldır sorusu kadar fazla sorulan sorulardandır. Uzman çavuşların istifa ettikten sonra göreve nasıl döndükleri, daha doğrusu dönüp dönemedikleri ile ilgili sorulara cevap vermeden önce uzman çavuş olarak çalışıp da istifa ettikten sonra mesleğe dönmek isteyen uzman çavuşların mesleğe dönüşlerinin mümkün olup olmadığı konusunda bilgi vermek daha makbuldür.

Çünkü Türkiye’de birçok kamu kuruluşundan istifa eden devlet memurlarının geri dönüşte yaşadıkları zorlukların benzerini uzman çavuşlar da yaşamaktadır. Uzman çavuşlar kendilerine tanınan haklar gereği uzman çavuş olarak belirlenen sürelerde istifa etmeleri halinde devletin başka kurumlarına da memur olarak dönme şansına sahiptirler.

Bu hakkın kullanılması uzman çavuş olarak çalışırken kullanılması daha kolayken istifa ettikten sonra kullanmak daha zordur. Hiçbir şekilde mümkün değil diyemeyiz. Ancak başvurulan kurumun üst derece amirinin vereceği karar atamaya yetkili amirin vereceği karar kadar önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. diyar atalay dedi ki:

    selamlar ailemde çok asker var bende uzman çavuş olmak istiyorum ama terhis tarihim tutmuyor nasıl bir yol izlemem lazım nolur yardımcı olun 0541 822 31 87

YORUM YAZ
Yandex.Metrica
Memur Maaşları Sözleşmeli Er Maaşları