26 Eylül 2015

Kahreden Haber Tunceli’den Geldi !

Kahreden Haber Tunceli’den Geldi !


Son dönem yapılan terör örgütlerine yönelik operasyonlardan biri de dün Tunceli’de gerçekleştirildi. Arazi aramasına çıkan Jandarma Özel Harekat Timi Pkk’lı terör örgütü mensupları ile karşılaşıldı. İlk ateş sonucu Binbaşı Yavuz Sonat GÜZEL şehit düştü.

            Dün saat 14:20 sularında Tunceli İl Jandarma Komutanlığı Havadan ve Karadan terör örgütlerine yönelik operasyon gerçekleştirdi.  Operasyon anında kalabalık bir grup terör örgütü elemanı tespit edildi ve temas sağlandı. Jandarma Özel Harekat Timleri ile çıkan çatışmada Özel Harekat Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat GÜZEL ağır yaralandı. Bölgede bulunan Skorsky Tipi helikopter ile Elazığ’a hastaneye kaldırıldı. Maalesef tüm müdahalelere rağmen Tabur Komutan Jandarma Binbaşı GÜZEL Şehit oldu. Diğer tarafta ormanlık alana kaçan Pkk’lı grup havdan Kobra tipi Helikopterlerle yoğun ateş altına alındı. Karadan ve Havadan operasyonlar takviye birlikler ile devam edilmektedir. Kocaeli/Kandıra’daki anne ve babasına haberi vermek üzere Vali Yardımcısı, Kaymakam ve İl Jandarma Komutan Vekili gitti. Haberi duyar duymaz yakınları sinir krizi geçirdi. Binbaşı GÜZEL’in eşi ve çocukları ise bayram tatili için geldikleri Kandıra’dan Ankara’ya dönerken haberi aldı.

            Şehit olan Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat GÜZEL’in Ailesi Ankara’da ikamet ettiği ve Şehidin Ankara’da toprağa verileceği öğrenildi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. UzmanCavus dedi ki:

    Allah Rahmet Etsin.

  2. süleyman dedi ki:

    Allah ailesine baş saglıgı versin

YORUM YAZ
Yandex.Metrica
Memur Maaşları Sözleşmeli Er Maaşları