20 Ekim 2016

Askerlik Yapmadan Sözleşmeli Er Nasıl Olunur

Askerlik Yapmadan Sözleşmeli Er Nasıl Olunur

Askerlik Yapmadan Sözleşmeli Er Nasıl Oluyor,Ülkenin içinde bulunduğu durum, her gün gelen acı şehir haberleri, terör sorunuyla mücadele edilmesine rağmen etkili bir çözüm bulunamaması ve gözle görülür bir ilerleme kaydedilememesi ülkemizde zorunlu olan askerlik görevi için askerlik çağına gelmiş gençlerin isteksiz olmasına ve yeterli parası olanların ücretini ödeyerek askerlik görevini çok cüzi bir sürede tamamlamasına sebep oluyor ya da hiç yapmama şansı sunuyor.

Bir de sözleşmeli er durumu var ki normal şartlarda askerliğinizi normal süresinde tamamladıktan sonra başvurabileceğiniz ya da talep edilecek olan sözleşmeli er durumu askerlik yapılmayan durumlarda da geçerli oluyor. Peki, askerlik yapmadan sözleşmeli er nasıl oluyor?

sozlesmeli-er2014 yılında yasalarda yapılan bir düzenleme ve yürürlüğe giren yeni kanun sayesinde terörle mücadelenin hız kazanması ve ülke korumasının ileriye taşınmasına yönelik alınan kararlar neticesinde artık askerlik çağına gelmiş her erkek, yani 20 yaşından itibaren askerlik görevini yerine getirmemiş olsa dahi sözleşmeli er olarak başvuruda bulunabilecek ve kabul edilmesi durumunda Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde asker olarak çalışıp hem de para kazanabileceklerdir.

İleride sözleşmeli erlikten ayrılmak isterlerse de görev yaptıkları sürenin 3’te 1’i askerlik görevinden düşülerek kalan süre için askerliklerini tamamlamaları beklenecek. Bu durumun en büyük avantajı ise ailesine bakmak zorunda olan, yuva kurmuş, çocuk sahibi kişilerin askere gittikleri anda ailelerinin para sıkıntısı çekmesi ya da ailesi destek olmadığı için bu kişiler ekonomik zorluklar içinde askerliklerini geçirmelerine engel olacak,

Ayrıca Askerlik yapmadan Uzman çavuş olabilirmiyiz diye merak ediyorsanız, böyle bir şey söz konusu değildir Uzman çavuş olabilmek için en az lise ve dengi okul mezunu olmak gerekmektedir.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Murat dedi ki:

  Başvuru formunu nasıl doldururum

 2. Kadir dedi ki:

  4 cm ameliyat izi var testis tarafından sorun olur mu?

  1. arda dedi ki:

   sanırım olmaz

 3. arda dedi ki:

  sanırım olmaz

 4. Hüseyin enes dedi ki:

  Başvuru nerden yapcam

 5. İbrahim Atmaca dedi ki:

  Basvuru nasil yapacagiz

 6. nike air zoom dedi ki:

  Thanks a lot for giving everyone a very brilliant opportunity to check tips from this site. It’s usually so pleasurable plus jam-packed with a good time for me and my office peers to visit your blog at a minimum 3 times in a week to find out the new issues you will have. Not to mention, we’re always fulfilled considering the unbelievable hints you serve. Selected 4 facts on this page are unequivocally the most beneficial we’ve had.

YORUM YAZ
Yandex.Metrica
Memur Maaşları Sözleşmeli Er Maaşları